ПІДГОТОВКА ВОДІЇВ АВТОТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ КАТЕГОРІЯ «В»

Навчання в автошколі націлене на освоєння майстерності водія, щоб водіння автомобіля було максимально безпечним для всіх учасників дорожнього руху, і на досконале вивчення правил дорожнього руху України.

Етапи навчання в професійному закладі :

  1. теоретичні заняття;
  2. практичні заняття на автодромі;
  3. практичні заняття у місті;
  4. складання внутрішнього іспиту з теорії;
  5. складання внутрішнього іспиту з практики;
  6. іспити в ТСЦ.
Усі заняття з теорії проводяться у спеціальних кабінетах із плакатами на стіні, на яких зображені дорожні знаки, основні правила, приклади ситуацій на дорозі та інше. Також у деяких кабінетах встановлені спеціальні тренажери, які імітують механічне перемикання передач та роботу з педалями.
За весь курс теорії лектор розглядає з учнями такі теми: вивчення правил дорожнього руху; розгляд різних ситуацій на дорозі; вивчення знаків; пристрій автомобіля; профільне право (правила конкретно для категорії); безпечний рух; медична допомога; основи безпечного перевезення пасажирів.
Після того як учень опановує достатню кількість знань для керування автомобілем, він переходить до наступного етапу навчання в автошколі – практичним заняттям з керування автомобілем.
Після закінчення автошколи та успішного складання внутрішніх іспитів видається свідоцтво державного зразка з додатком, після чого учень допускаєтеся до складання іспитів у ТСЦ.
У різних автошколах приділяється різна кількість годин за один урок теорії. Все залежить від графіка, якщо це 3 заняття на тиждень – то це одна академічна година (45 хвилин). Якщо у Вас 2 заняття на тиждень, швидше за все одне заняття триватиме 2 академічні години.
Перше заняття в автошколі хоч і вважається ознайомчим, проте триває так само, як і інші заняття. Все залежить від графіка учня.

ТИПОВИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ПЛАН

Професія: 4212 8322 «Водій автотранспортних засобів» кат.«В»

Загальний фонд навчального часу 260 годин

№ з/пНавчальні предметиКількість годин
ВсьогоЗ них на лабораторно-практичні роботи
1.Загальнопрофесійна підготовка22 
2.Професійно-теоретична підготовка184 
3.Професійно-практична підготовка40 
4.Консультації6 
5.Державна кваліфікаційна атестація 8 
6.Загальний обсяг навчального часу (без п.3,4):21440
Перелік кабінетів, майданчиків для підготовки кваліфікованих робітників за професією «Водій автотранспортних засобів категорії «B»

Кабінети:

  1. Будови й експлуатації автомобіля
  2. Охорони праці
  3. Правил дорожнього руху
  4. Безпеки дорожнього руху
Маневровий майданчик для вправ з початкового водіння загальною площею не менше 200 кв.м на один навчальний автомобіль.

Зразки свідоцтва та додатку державного зразка
про проходження навчання у Центрі спецпідготовки ПП « ГАЛ – БЕЗПЕКА»