ЦЕНТР ПІДГОТОВКИ ОПЕРАТОРІВ ДРОНІВ

Доступність для всіх, можливість стати одним із кращих у новій ніші та невпинне зростання кількості вакансій. Професія дистанційного пілота здатна забезпечити гідним заробітком кожного. Буденно для українського інфополя пройшла новина про свіжу редакцію національного класифікатора ДК, і майже непомітно для загалу туди додалися чотири нових професії:

  • Дистанційний пілот безпілотного. повітряного судна
  • Дистанційний командир безпілотного повітряного судна.
  • Дистанційний пілот-випробувач безпілотного повітряного судна.
  • Дистанційний пілот-інструктор безпілотного повітряного судна.

Цей факт є свідченням початку “легалізації” в офіційній площині молодої ніші, яку раніше розвивали лише ентузіасти БПЛА та нечисленні професіонали, кому доводилося здобувати теоретичні знання самостійно, а практичні навички формувати на власних помилках. Зараз ми стоїмо на порозі революційних змін, завдяки яким дрони найближчим майбутнім стануть буденністю, а хороші оператори-пілоти будуть затребуваними на ринку праці за IT-спеціалістів.

Для отримання національного сертифікату пілота квадрокоптера потрібно пройти теоретичне і практичне навчання та здати успішно кваліфікаційний комплексний іспит. Курс охоплює знання нормативно-правових Регламентів Євросоюзу 2019/945 та 2019/947, які необхідні для підготовки вас до складання іспиту та отримання сертифікату EASA.
Після завершення курсу наші учні готові до польотів, вони знають, як поводитись із професійною технікою та вміють використовувати її із максимальною вигодою, безпечно та ефективно.

Навчання проводиться у групах по 5-7 курсантів.
Теоретична частина курсу «Оператор наземних засобів керування безпілотним літальним апаратом» включає :

  • Основи аеродинаміки та повітряної навігації;
  • Основи авіаційної метеорології;
  • Повітряне право для БАС;
  • Конструкція та експлуатація БАС;
  • Програмне забезпечення;
  • Застосування безпілотників у промисловості.
Після завершення теоретичної частини курсанти складають проміжний іспит.

СПЕЦІАЛЬНИЙ ВІЙСЬКОВИЙ КУРС

Практична частина курсу «Оператор наземних засобів керування безпілотним літальним апаратом» включає передполітну підготовку, заняття на тренажерах, перший політ, відпрацювання інтелектуальних і ручних режимів польоту та виконання польотних завдань.
Для навчання використовуються моделі дронів DJI Phantom 4 PRO, Mavic 2 Enterprise, Matrice-210/210 RTK, Matrice-600, а також БАС літакового типу. Після завершення практичних занять курсанти складають іспит з практики.
Промислові дрони зі спеціальними камерами вже зараз здатні прискорити рутинні геодезичні/картографічні процеси в сотні разів. Замість того, щоб обходити територію і переносити обладнання з точки на точку, достатньо підняти безпілотник. Він може за кілька годин зібрати точні дані про місцевість у такій кількості, що команді інженерів на це потрібні тижні. На базі цих даних створюються детальні 3D-моделі, з якими дуже зручно працювати, а на основі коптерних фото зшиваються ортофотоплани та створюються карти.
Схожа специфіка застосування БПЛА у промисловості. З їхньою допомогою можна виконати техніко-економічне планування ще до моменту проектування, врахувати усі можливі нюанси за допомогою 3D-моделі будівельного майданчика. На стадії будівництва коптером можна виконувати моніторинг процесів і за допомогою детальних фотографій порівнювати зміни, які відбулися з останнього обльоту (у тому числі для контролю будівництва автомобільних шляхів).
Коптер може працювати у небезпечних для людини місцях, на гігантських виробництвах чи на великій висоті. Швидкісні характеристики коптерів стають у пригоді для контролю масштабних нафто- газопроводів, чи ліній електропередачі. Завдяки тепловізійним та оптичним камерам із великою роздільною здатністю коптери застосовують для пошуку зниклих осіб та предметів. За допомогою коптерної команди можна підтримувати побудувати ефективну систему моніторингу правопорушень чи координаційний центр для протидії наслідкам надзвичайним ситуаціям.